مهندسی اترک در سال 1372 در شهر مقدس مشهد تاسیس گردید. این واحد فعالیت خود را در بخش فروش تجهیزات نقشه برداری، شروع و به مرور زمان بخش‌های دیگری ازقبیل واحد اجاره تجهیزات نقشه برداری، تعمیرگاه مجهز جهت تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات نقشه برداری و واحدنقشه برداری و نقشه کشی به آن اضافه گردید.

هدف از تاسیس این موسسه تماماً بر اساس احساس نیاز این استان بزرگ و انبوه نقشه برداران عزیزی است که در این استان به فعالیت مشغول می‌باشد وشعار ما از بدو تاسیس، پاسخگویی صادقانه وجلب رضایت همکاران نقشه بردار و دادن مشاوره های صحیح و تخصصی به همکاران نقشه بردار، واحدهای آموزشی و شرکت‌های شاغل در این حرفه بوده است.

این موسسه جزو اولین موسسه‌ها و پیشگامان ایران در عرصه فروش و آموزش تجهیزات نوین نقشه برداری از جمله جی پی اس های فرکانسی، اسکنرهای لیزری و تجهیزات خاص بوده و قادر به برگزاری کلاس‌های آموزشی تخصصی به صورت گروهی و انفرادی می‌باشد. همچنین تعمیرگاه مجهز این موسسه قادر به تعمیر و کالیبراسیون کلیه تجهیزات نقشه برداری، همراه با ارائه گواهینامه معتبر می‌باشد. مرکز تعمیرات این موسسه بزرگترین و مجهزترین تعمیرگاه تجهیزات نقشه برداری در شرق کشور می باشد. در بخش نقشه برداری این موسسه نیز با سابقه طولانی در استان های خراسان و همچنین در سطح کل ایران و پروژه های متعددی که انجام داده‌ایم، آمادگی خود را جهت انجام کلیه پروژه‌های نقشه برداری در کل ایران اعلام می نماییم.

رمز موفقیت ما در این واحد ابتدا پایبندی به شعارهای فوق و در مرحله بعد استفاده از نیروهای حرفه‌ای وکارکنان زبده و مهمتر از همه ارائه کاملترین سیستم خدمات پس از فروش، آموزش و تعمیر می باشد.

ضمن آرزوی موفقیت برای همه عزیزان نقشه بردار و جامعه نقشه برداری ایران، امیدواریم از نظرات شما عزیزان در انجام هر چه بهتر وظایفمان استفاده نموده وفعالیت و خدماتمان، کارگشای نیازهای این قشر عزیز باشد.